Marka Tasarımı
Her marka, yaratıldıktan sonra tasarlanmayı bekler.
Bu içgüdüsel bir harekettir. Bu beklentisi tasarlanana kadar devam eder.
Markanın tasarlanma sürecinde önemli olan belirli plan ve kimlik doğrultusunda ilerlenmesidir.
Plansız ve kimliksiz markaların uzuvlarında anormallikler gözlemlenmekte, gören hedef kitlelerde de iticilik ve kaçma hissi yaratmaktadır.
Biz bu doğrultuda, markaların beklentilerine cevap verecek, olgunlaşmalarını sağlayacak çalışmaları gerçekleştiriyor, sempati ve güven duyulan markaları doğal ortamlarına salarak sürekli gözlemliyoruz.

Dijital Medya
Markaların doğma ve büyüme aşamalarındaki en büyük yanlışları dijital medyayı hafife almalarıdır.
Bu yüzden, bir tanıdık ile bir marka arasındaki en trajik ilişki de dijital medya alanında yaşanmaktadır.
Markaların gelişme çağında en büyük düşmanları, sahip oldukları tanıdıklarıdır.
Yalıtımda kullanılan silikonların silikon vadisinden çıktığına inanan markalar, en büyük sancıları bir tanıdığa yaptırdıkları web sitesi, sosyal medya yönetimi ve türevlerinden çekmektedir.
Bu yüzden her yıl binlerce marka bir tanıdığın elinde yol olup gitmektedir..
Bu duruma seyirci kalmayalım; bu gidişe dur demek elimizde!

Halkla İlişkiler
Markanın iletişim süreci hedef kitlenin olumlu karar vermesi ile son bulan çalışmalar olarak düşünülmektedir.
Oysa ki, son bulan iyi bulursa sorun olmadığı gibi, son bulanın iyi bulmadığı durumlar da olabilir.
Bu buluşun neden iyi olmadığı veya buluşun iyileşmesi için neler yapılması gerektiğinin analiz edilmesi ve buluşun iyi olmasının sağlanması gerekir.
Bir de son bulanlar olduğu gibi, hiç bulanlar da olabilir.
Bu tip hiç bulanlara da satış kokmayan, güler yüzlü yöntemlerle ulaşılmalı ve olumlu karar vererek son bulan haline dönüştürülmesi gerekmektedir.
İşte bu dönüşümün de karnında kelebekler uçuşan bünyelerce değil, beyninde fırtınalar kopan bünyeler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
Biz, bu yüzden kelebeklere değil onları silip süpüren fırtınalara sempati duyuyoruz.
3D mimari görselleştirme nedir?
Grafik Tasarım (Graphic Design) - Grafik Tasarım nedir?
Grafik Tasarım - Graphic Design, bir mesajı görsel yolla belirli bir hedef kitleye ulaştırmak amacıyla logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film gibi tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlayan ve çizen kişileri yetiştiren eğitim dalıdır.
Bir Grafik Tasarımcısı (Graphics Designer) ne Yapar?
- Tasarımını yapacağı konuda ayrıntılı bilgi edinir, müşterilerle görüşmeler yapar, - İlgili konuda tek başına veya reklam ajanslarında ekip olarak çalışarak bir kavram ve ana tema oluşturur,
- Konunun gerektirdiği kavramlara uygun görsel düzenlemeler tasarlar,
- Gerektiğinde fotoğraf ve film çekimlerinde, sanat yönetmeni olarak katkıda bulunur, uygulamada estetik düzenlemeleri gerçekleştirir veya denetler,
- Basılacak veya televizyon kanalları ile internette yayımlanacak bir malzemenin tasarımından basım veya yayım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve sonuçlandırır.
Bir Grafik tasarımcısı ne gibi özellikler taşımalı? - Şekil ve uzay ilişkilerini görebilen,
- Renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılayabilen,
- Hayal gücü zengin, yaratıcı,
- Tasarımlarını çizgi yolu ile ifade edebilen,
- Sosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgili,
- Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen kimseler olmaları gerekir.
Web Tasarım Hizmeti
Web tasarımı sitenizin kaliteli, kurumsal ve sürekli güncel olabilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür.
Hazırladığımız web sitelerinin gerçek anlamda fayda sağlaması ve bu sayede yüksek müşteri memnuniyeti elde etmek, müşterilerimiz ile kalıcı dostluklar oluşturmak asıl hedefimizdir.
Bu sebeple doğru stratejileri bulmakta ve arandığında bulunan web siteleri hazırlamaktayız.
Tüm çalışmalarımız bir yönetim paneli içerir, bu sayede siz müşterilerimiz kendi sitelerinizi rahatlıkla yönetebilirsiniz.
Kartvizit
Özel Katalog Tasarımı
Afiş Dergi,Cepli Dosya
Amerkan Servis,Restaurant Menu
Davetiye Çeşitleri
Maliye Anlaşmalı Matbuu Evraklar
KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
Kurumsal kimlik olarak nitelendirilen kavram aslında adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi bir firmanın, kurumun, vakfın ya da bu tip başka oluşumların hem şirket içinde hem de şirket dışında duruşunu, davranışını, imajını temsil eden kavram, yani şirketin kimliğidir.
Bir başka deyişle kurumsal kimlik firmanın iç ve dış dünyadan görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik firmalarda ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşasını yok eder. Aynı zamanda iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerin ya da hitap edilen hedef kitlenin gözünde prestij kazanmalarını, firmaların saygınlığının artmasını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş bu kimlikler firmalar tarafından da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde firmalara olan güveni artırarak, firmaların akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlar.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar kurumsal kimlik tasarımına özen göstermeli hatta bunun için alanlarında uzman profesyonellerle çalışmalıdırlar. Çünkü kurumsal kimlik bir nevi kurumun imzası görevini görecektir ve bir kez kullanılmaya başlandıktan ve insanlar oluşturulan bu kurumsal kimlik ile firmaları kafalarında bağdaştırdıktan sonra, firmalar için tekrar bir kurumsal kimlik oluşturmak çok zor ve zahmetli bir süreç olacaktır.

Peki, Bu ‘Kurumsal Kimlik’ Kavramı Neleri Kapsar? Kurumsal kimliğin birçok ögesi vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse eğer; firmanın ürettiği ürünler ve bu ürünlerin ambalajları, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, firma elemanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmaların verdiği sertifikalar, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, ayrıca firmaların eğer var ise bayrakları ya da ajanda, takvim, bloknot gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan bazı ögeleridir.

Tabii ki bunun yanında, firmaların web siteleri ya da farklı dijital tanıtım yöntemleri de kurumsal kimlik çalışmalarının içinde yer alır.

Kurumsal kimlik kavramı görüldüğü üzere, bir firmanın tüm alanlardaki imajıyla ilgilenir. Bu yüzdendir ki firmanın aslında en önemli reklam aracıdır ve oluşturulmasında uzmanlarla çalışılmalı, hiçbir detay atlanmamalıdır çünkü kurumsal kimlik oluşturulurken vazgeçilmez, olmazsa olmaz olan temel ana kural, kuruma ait hiçbir detayın ya da verinin atlanmamasıdır.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları Kurumsal kimlik oluşturma aşamalarını beş temel aşama olarak inceleyebiliriz. Bunlardan ilki, tasarım süreci başlamadan önce, yapılacak olan tüm işlerin belirlenmesi ve onaylanması aşamasıdır. Firmalar öncelikli olarak ne istediklerine karar vermelidirler ki tasarım sırasında da uzmanların işini kolaylaştırsınlar.

İkinci aşama ise zamanlamadır. Bu tasarımlar oluşturulurken belli bir zamana sadık kalınması gerektiği gibi, oluşturulacak olan tasarımın çağa uygun olması ve çağın beklentilerin, karşılıyor olması, firmanın geçerliliği ve çağdaşlığı açısından oldukça önemlidir.

Üçüncü aşama ise sunum aşamasıdır. Uzmanlar tarafından hazırlanan sunumlar, kullanılmadan önce elbette ki firma yetkililerinin onayını almalıdır.

Dördüncü aşamamız düzeltme aşamasıdır. Sunumlar yapıldıktan sonra eğer yetkililerce gerekli görülmüşse, tasarımlar üzerinde değişiklikler yapılabilir ve tasarım firmanın isteğine uygun hale getirilir.

Son aşamamız, artık onaylanan tasarımın gerekli tüm alanlarda basılması ve yayılması aşamasıdır. Burada zamanlama ve öncelikle hitap edilecek kitlenin belirlenmesi oldukça önemlidir. Aksi taktirde firma prestij kaybına uğrayabilir ya da beklediği etkiyi göstermeyebilir.
3D mimari görselleştirme nedir?
3D mimari görselleştirme, yapı veya ürünün daha proje aşamasında iken bitmiş halini görmeye, her açıdan detaylı olarak incelemeye, renk ve malzeme seçimi yaparak en iyi sonucu elde etmeye olanak tanır.
Uygulama sırasında yapılan deneme yanılmalar, 3D tasarım aşamasında yapılarak ekstra ücretlerden kurtulmuş olunur.
Ayrıca 3D mimari görselleştirme ile ürün, daha geniş kitlelere ulaşır ve ürünün pazarlaması kolaylaşır.
Biz, siz değerli müşterilerimize en iyi kalitede sunum yapmak için buradayız.
Nerelerde Kullanılır?
Tek Blok Konut Cephe Modelleme
Salon
Mutfak
Yatak Odası
Oturma Odası ve Çocuk Odası
Banyo
Komple Daire İçi (Kat Planı)
Peyjaz Modelleme
İş Yeri, Dükkan, Showroom
Cephe Modelleme ( Giydirme)
Obje Modelleme
Mimari Villa Cephe Modelleme
HERŞEY KAĞIT ÜZERİNDE BAŞLAR
Reklamın İyisi Bize göre reklamcılık, büyük bütçeler ile beklenen bir etki değil, optimum bütçeler ile beklenenden de iyi bir etki yaratabilmektir!
Daha ayrıntılısı işte bu:
ÖZSOY REKLAM AJANSI hizmet reklam ajansıdır. Kurumsal hizmet kapasitesi, bu güne dek bulunduğubölgelerde birçok firmaya etkili ve özel işler yapmasına vesile olmuştur. Yaratıcı ekibi, müşterilerinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarına hizmet vermektedir.
Müşteriye düşen tek şey, hazırlanan işlere onay vermekten ibarettir.
ÖZSOY REKLAM AJANSI tüm bunları mümkün olan en düşük bütçeler ile yapar!
Marka Bağımlısıyız!
İşte bu yüzden kurulduğumuzdan bu yana, müşterilerimizin markalarına en az onlar kadar iyi bakıyoruz..
Yarattığımız markaların da sonuna kadar arkasında duruyoruz.
Nasılız?
Biz düşünmeyi çok seven, gezmeyi, okumayı, araştırmayı, merak etmeyi, sormayı, çözmeyi, tasarlamayı, yazmayı, çizmeyi çok seven insanlarız...
TOP